TYT Geometri Dersine Hangi Konudan Başlanmalı?
Kategorilerimiz
06 EKİM 23
Devamını Oku

27 EYLÜL 23
Devamını Oku

06 KASIM 22
Devamını Oku

06 KASIM 22
Devamını Oku

TYT Geometri Dersine Hangi Konudan Başlanmalı?
Blog YazarıBlog Tarihi 18-09-2022

TYT Geometri Dersine Hangi Konudan Başlanmalı?

TYT Geometri dersine Doğruda Açılar konusundan çalışmaya başlanmalıdır. Sıfırdan Geometri öğrenmek ya da bu derste ön bilgi sahibi olmak fark etmeksizin TYT Geometri dersinin en temel konusu olduğundan ilk olarak Doğruda Açılar konusu öğrenilmelidir.

TYT Geometri dersinde konular birbiriyle bağlantılı olduğu için bu dersi öğrenmeye ilk konu olan Doğruda Açılar’dan başlamak gerekir. Doğruda Açılar konusu; Üçgenler, Dörtgenler, Çokgenler gibi diğer birçok konunun temelini oluşturduğu için TYT Geometri çalışmaya bu konudan başlanmalıdır. Ayrıca TYT Geometri konuları müfredattaki sırayı takip ederek öğrenilmelidir aksi halde konuları tam bir şekilde öğrenmek zor olacaktır.

TYT Geometri Konuları Kolaydan Zora mı Çalışılmalı?

TYT Geometri konuları kolaydan zora doğru çalışılmalıdır. TYT Geometri soyut bir ders olduğu için bu derste başarılı olmak isteyen öğrencilerin konuları kolaydan zora öğrenmesi gerekir.

TYT Geometri konuları genel olarak birbiriyle ilişkilidir bu yüzden konuları sırayla öğrenmek gerekir. Aksi takdirde TYT Geometri dersinin mantığını anlamak zor olabilir. Ayrıca sıfırdan TYT Geometri çalışmaya başlayan öğrencilerin bu dersi kolaydan zora doğru öğrenmesi gerekir. Böylece TYT Geometri dersinde başarılı olmak mümkün hale gelir.

TYT Geometri Çalışmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

TYT Geometri çalışmadan önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • TYT Geometri konuları ve soru dağılımıaraştırılmalıdır.
  • TYT Geometri dersi için program hazırlanmalıdır.
  • Ders programı, TYT Geometri dersine her gün vakit ayıracak şekilde düzenlenmelidir.
  • Müfredatta bulunan TYT Geometri konularına göre ders programı oluşturulmalıdır.
  • TYT Geometri çalışmadan önce bu dersi ezberlememek gerektiği bilinmelidir.
  • TYT Geometri konularını mantığını kavrayarak öğrenmek önemlidir.
  • Müfredata uygun TYT Geometri soru bankaları alınmalıdır.
  • TYT Geometri dersinde konular birbiriyle ilgili olduğu için konuları sırayla öğrenecek şekilde ders programı oluşturulmalıdır.

TYT Geometri çalışmadan önce öğrencilerin yukarıda belirtilen noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu kriterleri uygulayan öğrenciler TYT Geometri dersinde daha başarılı olabilirler.

TYT Geometri Nasıl Çalışılır?

TYT Geometri çalışmakiçin TYT Geometri konuları ezberlemeden öğrenilmeli, her gün bu derse vakit ayrılmalı ve bol bol pratik yapılmalıdır. TYT Geometri çalışmak isteyen öğrencilerin bu dersle kurduğu bağı canlı tutmak için her gün en az 10 adet TYT Geometri sorusu çözmesi gerekir.

TYT Geometri dersinde bütün konular birbiriyle ilgilidir ve kolay unutulur. TYT Geometri dersini öğrendikten sonra mutlaka soru çözerek bilgiyi pekiştirmek gerekir. Öğrenci yapamadığı soruların nasıl çözüldüğünü öğrenmelidir ve bu soruları daha sonra tekrar çözmeye çalışmalıdır. Böylece TYT Geometri dersine verimli bir şekilde çalışılmış olur.

Yorum Yap

Profil Görsel
Kursuna Kayıt Oldu
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat