Eşit Ağırlık Kursları

Eşit Ağırlık Kursları

Eşit ağırlık kursları, YKS hazırlık sürecindeki eşit ağırlık öğrencilerinin sorumlu olduğu derslere yönelik hazırlanan kurslardır. Eşit ağırlık kursları, Roket Hazırlık internet sitesinde online sınava hazırlık sistemine göre planlandığı için öğrencinin hızla başarılı olmasına katkı sunmaktadır.

Eşit ağırlık kursları, üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrencilerin eşit ağırlık bölümü derslerinde başarılı olması için düzenlenmektedir. Roket Hazırlık platformunda bu kurslar online sınava hazırlık metodu ile hazırlanmaktadır. Bu sayede üniversite sınavına hazırlık sürecindeki öğrenciler, TYT ve AYT eşit ağırlık konularında daha kolay bir şekilde başarılı olmaktadır. Çünkü dersler, öğrencinin kendi öğrenme hızına ve stiline göre düzenlenmektedir.

Eşit Ağırlık Kursları Nedir?

Eşit ağırlık kursları, TYT ve AYT sınavlarına eşit ağırlık bölümünden hazırlık yapan öğrencilerin netlerini yükseltmesi ve sınavda başarılı olması için hazırlanan kurslardır.

Eşit ağırlık kursları, Roket Hazırlık platformu tarafından online sınava hazırlık modeli kullanılarak düzenlenmiştir. Başka deyişle dersler online ortamda video ve PDF dosyaları formatında öğrenciye sunulmaktadır. Öğrenciler bu materyalleri dilediği zaman, bulundukları konum fark etmeden kullanabilir. Ayrıca bu yöntem, üniversiteye hazırlık dönemindeki öğrencilere sınırsız konu tekrarı yapma ve anlamadıkları noktaları tekrar dinleme fırsatı vermektedir.

Eşit Ağırlık Kursları Nelerdir?

Eşit ağırlık kursları şunlardır:

 1. TYT Türkçe Kursu
 2. TYT Geometri Kursu
 3. TYT Matematik 1 Kursu
 4. TYT Tarih Kursu
 5. TYT Coğrafya Kursu
 6. TYT Din Kültürü Kursu
 7. TYT Felsefe Kursu
 8. AYT Edebiyat Kursu
 9. AYT Matematik 2 Kursu

1. TYT Türkçe Kursu

TYT Türkçe Kursu, Temel Yeterlilik Testi’ndeki Türkçe sorularını hızlı çözmek ve netlerini arttırmak isteyen öğrenciler için hazırlanan bir kurstur.

TYT Türkçe Kursu, esasında TYT hazırlık sürecindeki sözel bölüm öğrencilerine hitap etmektedir fakat eşit ağırlık öğrencileri de sınavda bu dersten sorumlu tutulmaktadır. TYT Türkçe Kursu RoKet Hazırlık’ta online sınava hazırlık modeli aracılığıyla düzenlenmektedir. Bu sayede daha kalıcı bir öğrenme aşamasından geçilir.

2. TYT Geometri Kursu

TYT Geometri Kursu, Temel Yeterlilik Testi’ndeki Geometri konularının anlatıldığı ve online sınava hazırlık metodu kullanılarak oluşturulmuş bir kurstur.

TYT Geometri Kursu hem sayısal hem de eşit ağırlık öğrencilerine yöneliktir. Eşit ağırlık öğrencileri genellikle Geometri dersinde zorlanmakta ve farklı soru tiplerini görmediği için bu derste yeterli başarıyı sağlayamamaktadır. Fakat Roket Hazırlık’ın online sınava hazırlık metodu ile hazırlanan TYT Geometri Kursu ile farklı soru çeşitlerini görmek ve formülleri daha kalıcı bir şekilde öğrenmek mümkündür.

3. TYT Matematik 1 Kursu

TYT Matematik 1 Kursu, Temel Yeterlilik Testi’nde eşit ağırlık öğrencilerinin sorumlu olduğu Matematik 1 konularına yönelik düzenlenen bir kurstur.

TYT Matematik 1 Kursu, eşit ağırlık ve sayısal bölümü öğrencileri tarafından alınmaktadır. Ancak sözel bölümü öğrencileri de bu kursu alarak sınav başarılarını arttırmaktadır.

TYT Matematik 1 Kursu ile TYT hazırlık öğrencileri farklı soru çeşitlerinin nasıl çözüldüğünü öğrenmekte ve böylece sınavda rakiplerinden bir adım önde olmaktadır.

4. TYT Tarih Kursu

TYT Tarih Kursu, Temel Yeterlilik Testi Tarih konularını detaylı bir şekilde öğrenmek isteyen öğrencilere yönelik hazırlanan bir kurstur.

TYT Tarih Kursu, eşit ağırlık ve sözel bölümü öğrencilerine hitap etmektedir. YKS hazırlık sürecindeki eşit ağırlık öğrencileri, TYT Tarih Kursu alarak Tarih konularında kendini geliştirmektedir.

5. TYT Coğrafya Kursu

TYT Coğrafya Kursu, Temel Yeterlilik Testi Coğrafya dersine ilişkin detaylı bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilere yönelik hazırlanmaktadır.

TYT Coğrafya Kursu ile öğrenciler Coğrafya konularını bireysel öğrenme hızlarına göre öğrenmektedir. Online sınava hazırlık yöntemine göre sunulan TYT Coğrafya Kursu, öğrencinin dersleri kendi zaman planlamasına göre öğrenmesini sağlamaktadır.

6. TYT Din Kültürü Kursu

TYT Din Kültürü Kursu, Temel Yeterlilik Testi’nde sorulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularında bir adım önde olmak isteyen öğrencilere yönelik hazırlanan bir kurstur.

TYT Din Kültürü Kursu ile öğrenciler Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersindeki konu eksiklerini kapatmakta ve netlerini arttırmaktadır.

7. TYT Felsefe Kursu

TYT Felsefe Kursu, Temel Yeterlilik Testi’nde çıkan Felsefe konularını öğrenmek isteyen üniversiteye hazırlık öğrencileri için oluşturulan bir kurstur.

TYT Felsefe Kursu ile TYT hazırlık öğrencileri Felsefe dersini kolay ve kendi öğrenme hızlarına uygun bir şekilde anlamaktadır. Böylece sınavda Felsefe dersinde başarılı olma ihtimallerini arttırmaktadır.

8. AYT Edebiyat Kursu

AYT Edebiyat Kursu, Alan Yeterlilik Testleri kapsamında sorulan Türk Dili ve Edebiyatı konularında başarılı olmak isteyen öğrenciler için sunulan bir kurstur.

AYT Edebiyat Kursu ile AYT hazırlık dönemindeki eşit ağırlık öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersine ilişkin kapsamlı bilgi sahibi olmakta ve bu dersteki zor soruların üstesinden gelmektedir.

9. AYT Matematik 2 Kursu

AYT Matematik 2 Kursu, Alan Yeterlilik Testleri’nde sorulan Matematik 2 sorularını hızlı bir şekilde çözerek başarılı olmak isteyen öğrencilere yönelik düzenlenen bir kurstur.

AYT Matematik 2 Kursu sayesinde AYT hazırlık aşamasındaki eşit ağırlık bölümü öğrencileri rakiplerine kolayca fark atmaktadır. Çünkü Roket Hazırlık’ta bu kurs (diğer kurslar gibi) öğrencinin kendi öğrenme stiline uygun tasarlanmıştır.

Eşit Ağırlık Kurslarını Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşit ağırlık kurslarını alırken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Eşit ağırlık kurslarını hazırlayan öğretmenin yetkinliğine, 
 • Eşit ağırlık kurslarının kapsamına ve kalitesine,
 • Eşit ağırlık kurslarının ders içeriğine,
 • Eşit ağırlık kurslarını veren kurumun güvenilir olup olmadığına,
 • Eşit ağırlık kurs videolarını izlemek için gerekli araçların olup olmadığına.

Eşit Ağırlık Kurslarının Ders Materyalleri Nelerdir?

Eşit ağırlık kursları ders materyalleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eşit ağırlık kursları için düzenlenen konu anlatımı videoları,
 • Eşit ağırlık kursları için hazırlanan soru çözümü videoları,
 • Eşit ağırlık kursları için hazırlanan bütün videoların PDF versiyonu,
 • Eşit ağırlık kurslarına ait testler.

Eşit Ağırlık Kurslarına Kimler Katılabilir?

Eşit ağırlık kurslarına şu kişiler katılabilir:

 • Üniversite sınavına eşit ağırlık derslerinden hazırlık yapanlar.
 • YKS hazırlık aşamasındaki eşit ağırlık bölümü öğrencileri,
 • TYT hazırlık sürecindeki eşit ağırlık bölümü öğrencileri,
 • AYT hazırlık sürecindeki eşit ağırlık bölümü öğrencileri,
 • Üniversite tercih döneminde eşit ağırlık bölüm seçmek isteyenler.

Eşit Ağırlık Kursları Nasıl Düzenlenir?

Eşit ağırlık kursları, Roket Hazırlık internet sitesinde online sınava hazırlık yöntemi kullanılarak düzenlenir.

Online sınava hazırlık yönteminin kullanılması, eşit ağırlık kurslarının internet ortamında paylaşılan videolar ve PDF dosyaları ile yürütüldüğü anlamına gelir.

Eşit Ağırlık Kursları Ne İşe Yarar?

Eşit ağırlık kursları şu işe yarar:

 • Eşit ağırlık kursları, eşit ağırlık öğrencilerinin sorumlu olduğu TYT ve AYT derslerinde önde olmasını sağlar.
 • Öğrencinin eşit ağırlık derslerinde rakiplerine göre başarılı olmasına yardımcı olur.
 • Üniversiteye hazırlık aşamasındaki eşit ağırlık öğrencilerinin netlerini arttırmasına destek olur.
 • TYT hazırlık ve AYT hazırlık aşamasındaki eşit ağırlık öğrencilerinin sınavdan yüksek puan almasını sağlar.
 • Üniversite sınavına hazırlık dönemindeki eşit ağırlık öğrencilerinin istedikleri bölümü kazanmasına katkı sunar.
Profil Görsel
Kursuna Kayıt Oldu
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat