Eğitim Blog Yazıları
Kategorilerimiz
Devamını Oku

Devamını Oku

Devamını Oku

Devamını Oku

Eğitim

Etkili KPSS Çalışma Yöntemleri

KPSS hazırlık sürecinde olan öğrencilerin birçoğu nasıl ders çalışacakları ile ilgili sorun yaşar. Çünkü çalışılacak çok ders ve bilinmesi gereken çok fazla detay ...


Online KPSS Kursu ile KPSS 2024 Hazırlıkları

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı); ön lisans, lise ve lisans düzeyindeki kişilerin devlet kurumlarına atanması için girdiği bir sınavdır. Her yıl milyonlarca adayı...


ALES Nedir?

ALES, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü düzeyde eğitim almak ya da okutman, öğretim görevlisi, eğitim öğretim planlayıcısı, araştırma görevlisi veya çevirici o...


DHBT Nedir?

DHBT, din hizmetleri alanı ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı birimlerde görev yapmak isteyen kişilerin girdiği bir sınavdır. DHBT Sınavı; imam hatip vey...


EKPSS Nedir?

EKPSS, engelli kişilerin devlet yani kamu kurumlarında istihdam edilmek için girdiği bir sınavdır. EKPSS, sınava giren kişilerin engel grubuna ve öğrenim seviyesin...


KPSS Nedir?

KPSS, yani Kamu Personeli Seçme Sınavı, kamu kadrolarına atanmak ve devlet kurumlarında çalışmak isteyen kişilerin girmekle yükümlü olduğu bir sınavdır. KPSS; Ölç...


Eğitim alanında fırsat eşitliği yaşanması bakımından önemli bir yerde duran online kurslar sayesinde öğrenci yaşadığı ülke veya şehir fark etmeden eğitim alabilir ve kendini geliştirebilir. Özellikle üniversite hazırlık dönemindeki YKS öğrencileri için iyi bir eğitim almak önemlidir.

Eğitim almak dışında sınava hazırlık aşamasında olan öğrenciler için sınav sistemi, başarılı olmak için yapılması gerekenler gibi rehberlik alanlarında da bilgi sahibi olmak önemlidir. Roket Hazırlık tarafından hazırlanan eğitim konulu faydalı yazılar sayesinde siz de üniversite sınavına hazırlık dönemini daha etkin geçirebilirsiniz.

Eğitim Nedir?

Eğitim, kişinin kendi yaşantısı aracılığıyla ve kasıtlı bir şekilde istendik davranış kazanması amacıyla yapılan uygulamaları kapsayan süreçtir.

Eğitim kavramı eğitim bilimleri tarafından bu şekilde tanımlanmaktadır. Eğitimin tanımında yaşantı, istendik davranış, süreç, kasıtlılık kavramları öne çıkmaktadır. Bu kavramların her biri eğitim bilimlerinde ayrı ayrı incelenmektedir.

Online Eğitim Nedir?

Online eğitim, herhangi bir konuyu öğrenmek isteyen kişilerin akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi teknolojik araçları kullanarak internet üzerinden yani çevrim içi olarak aldığı dersler ve kurslardır.

Online ortamda düzenlenen eğitimler günümüzde özellikle koronavirüs pandemisinden sonra dünyanın pek çok yerinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Gerek üniversiteler gerek liseler ve ilkokullar bu sistem ile eğitime devam etmiştir. Fakat bu eğitim yöntemi sadece örgün eğitim kurumları tarafından verilmemektedir. YÖK ya da MEB tarafından onay alan bazı özel kurumlar da çevrim içi olarak eğitim vermektedir. Örneğin Roket Hazırlık, YKS hazırlık sürecindeki öğrencilere online ortamda eğitimle vererek onların sınava verimli bir biçimde çalışmasını sağlamaktadır.

Online Kurs Nedir?

Online kurs, bir eğitim konusunun internet üzerinden anlatılmasına dayanan ve kişinin dersleri yalnızca internet olduğu zaman takip edebildiği bir eğitim sistemidir.

Online kurs, çevrim içi ortamda düzenlenmektedir ve dersler video şeklinde sunulmaktadır. Dersleri izlemek için internet bağlantısının aktif olması gerekmektedir. İnternetin çekmediği yerlerde dersleri takip etmek güçleşmektedir. Fakat online kurs veren diğer eğitim kurumlarından farklı olarak Roket Hazırlık’ta öğrencilere PDF materyalleri de verilir. Öğrenci internetin olmadığı zamanlarda da PDF dosyalarını açıp ders çalışabilir. Öğrenciye sunulan bu imkan, ders çalışma sürecini aktif olarak ilerletmeyi sağlamaktadır.

Sınava Hazırlık Nedir?

Sınava hazırlık, kişinin akademik veya kariyer açısından ilerlemek için gireceği sınavda çıkacağı konuları öğrenmek için girdiği süreçtir.

Sınava hazırlık daha çok üniversite sınavına hazırlık şeklinde kullanılan bir kavramdır. Kişi üniversitede istediği bölümü kazanmak için sorumlu olduğu derslere çalışmalı ve seviyesini geliştirmelidir. Tüm bunlar için iyi bir eğitim almak önem taşımaktadır. Sınava hazırlık sürecini verimli şekilde geçirmek ve bu süre zarfında zamanı etkin yönetebilmek için online kurslara kaydolmak avantajlı bir tercih olacaktır.

Online Sınava Hazırlık Kursları Nedir?

Online sınava hazırlık kursları, AYT hazırlık ve TYT hazırlık yani kısaca YKS hazırlık sürecindeki öğrencilere yönelik çevrim içi ortamda düzenlenen kurslardır.

Online sınava hazırlık kursları, Roket Hazırlık’ta videolar ve PDF dosyaları aracılığıyla yürütülmektedir. Sınava hazırlık sürecindeki öğrenciler online kurslar alarak dersleri etkin biçimde öğrenme imkanı yakalamaktadır. Çünkü online sınava hazırlık metodu aracılığıyla düzenlenen kurslar, öğrencilerin dersleri mekan ve zaman sınırlılığına takılmaksızın dilediği kadar konu tekrarı yapma fırsatı ile öğrenmesini sağlamaktadır. 

Online Sınava Hazırlık Kursları Nelerdir?

Roket Hazırlık tarafından sunulan online sınava hazırlık kursları şunlardır:

 • TYT Türkçe Kursu,
 • TYT Matematik Kursu,
 • TYT Geometri Kursu,
 • TYT Kimya Kursu,
 • TYT Biyoloji Kursu,
 • TYT Fizik Kursu,
 •  TYT Coğrafya Kursu,
 • TYT Felsefe Kursu,
 • TYT Din Kültürü Kursu,
 • TYT-AYT Tarih Kursu,
 • AYT Matematik Kursu,
 • AYT Edebiyat Kursu,
 • AYT Coğrafya Kursu,
 • AYT Fizik Kursu,
 • AYT Din Kültürü Kursu,
 • AYT Kimya Kursu,
 • AYT Felsefe Grubu Kursu,
 • AYT Biyoloji Kursu.

Öğrenciler isterse bu kursları ayrı ayrı alabilir fakat kurs paketlerine kayıt yaptırmak ücret açısından daha avantajlı olacaktır. Kurs paketleri ise aşağıda verilmiştir.

Roket Hazırlık tarafından sunulan kurs paketleri şunlardır:

 • TYT Paketi
 • AYT Sözel Paketi 
 • AYT Eşit Ağırlık Paketi 
 • AYT Sayısal Paketi
 • TYT + AYT Sözel Paketi 
 • TYT + AYT Sayısal Paketi 
 • TYT + AYT Eşit Ağırlık Paketi 

Online Dershane Nedir?

Online dershane, geleneksel dershane sistemlerinden farklı olarak sınava hazırlık sürecindeki öğrencilerin dersleri çevrim içi ortamda öğrenmesini sağlayan bir sistemdir.

Online dershane, tıpkı geleneksel dershane sistemleri gibi öğrencilere dersi anlatır, onlara soru çözümü etkinlikleri sunarak konuyu daha iyi anlaması için çalışır, öğrenilenlerin pekiştirilmesi için testler hazırlar. Bunların dışında rehberlik ve koçluk hizmeti de sunmaktadır. Fakat online dershane sistemi, geleneksel dershanelerden farklı olarak bütün bu hizmetleri YKS hazırlık aşamasındaki öğrencilere online yani çevrim içi ortamda sunmaktadır. 

Online dershane sistemine göre düzenlenen kurslara kaydolan öğrencilerin önce kursun düzenlendiği platformda üyelik hesabı açması, ardından ilgili kursu satın alması gerekmektedir. Öğrenci bu işlemleri tamamladıktan sonra bütün kurs materyallerine erişebilir ve YKS hazırlık sürecine başlayabilir. 

Roket Hazırlık’ta da kullanılan online dershane sisteminde velilere yönelik ebeveyn takip sistemi de sunulur. Bu sistem sayesinde aileler öğrencinin hangi derslerde ne kadar ilerleme kaydettiğine ilişkin bilgi almış olur. Böylece YKS hazırlık süreci veliler açısından bakıldığında da daha güvenli işlemektedir.

Online dershane sisteminin geleneksel dershane sisteminden tamamen ayrılan bazı yanları da bulunmaktadır. Örneğin Roket Hazırlık’ta sunulan online dershane sisteminde yapay zeka teknolojisi aracılığıyla öğrencinin kendini geliştirmesi sağlanır. Öğrencinin eksik olduğu konular tespit edilip öğrenciye soru çözümü etkinlikleri önerilir. Bu sistem sayesinde hem TYT hazırlık hem AYT hazırlık öğrencisi hangi alanlarda kendini geliştirmesi gerektiğini keşfedip bu alana ilişkin aksiyon alabilir.

Profil Görsel
Kursuna Kayıt Oldu
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat