Sözel Kurslar

Sözel Kurslar

Sözel kurslar, YKS hazırlık aşamasındaki sözel bölümü öğrencilerinin üniversite sınavında başarılı olması için hazırlanan kurslardır. Sözel kurslar, tıpkı diğer kurslar gibi Roket Hazırlık platformu tarafından online sınava hazırlık sistemi aracılığıyla düzenlenmiştir. 

Sözel kurslar, üniversite sınava hazırlık yapan sözel bölümü öğrencilerinin sınavda daha başarılı olması için hazırlanmıştır. TYT ve AYT sözel dersleri konularında bilgi eksikliği olan öğrenciler bu kursları alarak netlerini arttırabilir ve sınavda rakiplerinin önüne geçebilir. Roket Hazırlık platformunun sunduğu online sınava hazırlık hizmeti ile öğrenciler, sözel dersleri bireysel öğrenme hızlarına göre öğrenebilir ve bu dersleri kendi öğrenme stillerine uygun olarak zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın takip edebilir.

Sözel Kurslar Nedir?

Sözel kurslar, TYT ve AYT sınavına sözel bölümden hazırlık yapan öğrencilere yönelik düzenlenen kurslardır.

Sözel kurslar, Roket Hazırlık web sitesinin kullandığı online sınava hazırlık sistemi sayesinde öğrencinin sınavda daha başarılı olmasına yardımcı olmaktadır. Öğrenciler sözel derslerine ait eğitim videolarını diledikleri vakit izleyebilir, soru çözümü videoları ile sınavda çıkabilecek soruları keşfeder ve sözel derslere ait testler yardımıyla seviyelerini ölçebilir. Tüm bunlardan yararlanan üniversiteye hazırlık aşamasındaki sözel öğrencileri hedefledikleri bölümü kazanma noktasında önemli bir adım atmış olur.

Sözel Kurslar Nelerdir?

Sözel kurslar şunlardır:

 1. TYT Türkçe Kursu
 2. TYT Coğrafya Kursu
 3. TYT Tarih Kursu
 4. TYT Felsefe Kursu
 5. TYT Din Kültürü Kursu
 6. AYT Edebiyat Kursu
 7. AYT Coğrafya Kursu
 8. AYT Felsefe Grubu Kursu
 9. AYT Din Kültürü Kursu

1. TYT Türkçe Kursu

TYT Türkçe Kursu, Temel Yeterlilik Testi’nde sorulan Türkçe konularına öğrencinin en kapsamlı şekilde hazırlanmasını sağlayan bir kurstur.

TYT Türkçe Kursu, TYT hazırlık aşamasındaki sözel öğrencilerinin en çok tercih ettiği kurslar arasında bulunur. Bu kursu eşit ağırlık ve sayısal öğrencileri de almaktadır. TYT Türkçe Kursu ile öğrenciler Türkçe dersi için sınava hazırlık sürecini verimli geçirmektedir çünkü dersler Roket Hazırlık’ta öğrencinin sahip olduğu öğrenme stili belirlenerek düzenlenmektedir.

2. TYT Coğrafya Kursu

TYT Coğrafya Kursu, Temel Yeterlilik Testi’nde sorulan TYT Coğrafya konularına ilişkin hazırlanan bir kurstur.

TYT Coğrafya Kursu, hem sözel hem eşit ağırlık bölümü üzerinden TYT hazırlık sürecine giren öğrenciler için hazırlanmıştır. TYT Coğrafya Kursu ile Coğrafya dersindeki konu eksiklerini kapatıp farklı soru tarzlarını öğrenmek mümkündür.

3. TYT Tarih Kursu

TYT Tarih Kursu, Temel Yeterlilik Testi Tarih konularını öğrencinin en verimli şekilde öğrenmesini sağlayan bir kurstur.

TYT Tarih Kursu hem eşit ağırlık hem sözel bölümü öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. TYT Tarih Kursu’nu alan YKS hazırlık öğrencileri, Tarih dersinde çıkabilecek sorulara ilişkin bilgi edinir ve bu derste başarılı olma ihtimallerini arttırır.

4. TYT Felsefe Kursu

TYT Felsefe Kursu, Temel Yeterlilik Testi Felsefe konularına dair kapsamlı eğitim veren bir kurstur.

TYT Felsefe Kursu, TYT hazırlık sürecindeki öğrencilerin Felsefe dersini en iyi şekilde anlamalarına fırsat vermektedir. Çünkü TYT Felsefe Kursu Roket Hazırlık tarafından online sınava hazırlık modeli ile geliştirilmiştir. Ayrıca dersler öğrencinin öğrenme stili belirlendikten sonra yapıldığı için süreç daha verimli olmaktadır.

5. TYT Din Kültürü Kursu

TYT Din Kültürü Kursu, Temel Yeterlilik Testi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi’nde başarılı olmak isteyen öğrenciler için düzenlenen bir kurstur.

TYT Din Kültürü Kursu, sözel ve eşit ağırlık bölümü öğrencileri için sunulmuştur. Roket Hazırlık’ta bu kurs da online sınava hazırlık sistemine göre düzenlenmiştir. Böylece TYT hazırlık öğrencileri daha verimli bir öğrenme süreci yaşamaktadır.

6. AYT Edebiyat Kursu

AYT Edebiyat Kursu, Alan Yeterlilik Testleri’nde sorulan Türk Dili ve Edebiyatı sorularına ilişkin öğretim yapan bir kurstur.

AYT Edebiyat Kursu ile öğrenciler, Türk Dili ve Edebiyatı Testi’nde başarılı olma olasılıklarını yükseltmektedir ve bu derste konu eksiklerini gidererek netlerini arttırmaktadır.

7. AYT Coğrafya Kursu

AYT Coğrafya Kursu, Alan Yeterlilik Testleri kapsamında sorulan Coğrafya 1 ve Coğrafya 2 konularına ilişkin detaylı bilgi veren bir kurstur.

AYT Coğrafya Kursu, Roket Hazırlık’taki diğer kurslar gibi yalnızca eğitim vermekle kalmaz, öğrencinin seviyesini ölçmesi için testler verir, soru çözümü videoları ile öğrencinin Coğrafya dersindeki farklı soru tarzlarını görmesini sağlar.

8. AYT Felsefe Grubu Kursu

AYT Felsefe Grubu Kursu, Alan Yeterlilik Testleri kapsamındaki Felsefe grubu sorularına ilişkin öğrencinin konu anlatımı ve soru çözümü videoları eşliğinde eğitim almasını sağlayan bir kurstur.

AYT Felsefe Grubu Kursu, Roket Hazırlık’ın hazırladığı diğer kurslar gibi kurstaki bütün videoların PDF dosyalarını ve AYT Felsefe testlerini de öğrencilere sunmaktadır. AYT hazırlık dönemindeki sözel bölümü öğrencileri bu eğitim materyallerini kullanarak sınava etkin bir hazırlık yapmaktadır.

9. AYT Din Kültürü Kursu

AYT Din Kültürü Kursu, Alan Yeterlilik Testleri kapsamındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularına ilişkin öğretim yapan bir kurstur.

AYT Din Kültürü Kursu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersindeki konu eksiklerinin giderilmesini sağlamakta ve bireysel öğrenme stiline uygun eğitim modeli ile öğrencinin bu derste önde olmasını sağlamaktadır.

Sözel Kursları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sözel kursları alırken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Sözel kursları veren öğretmenin yetkinliğine, 
 • Sözel kursların kapsamına,
 • Sözel kursların ders içeriklerine,
 • Sözel derslere ait kurs videolarını izlemek için gereken araçların olup olmadığına.

Sözel Kursların Ders Materyalleri Nelerdir?

Sözel kursların ders materyalleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Sözel kurslar için önceden hazırlanan konu anlatımı videoları,
 • Sözel kurslar için oluşturulan soru çözümü videoları,
 • Sözel kurslar için sunulan bütün videoların PDF olarak indirilen versiyonu,
 • Sözel kurslara ait testler.

Sözel Kurslara Kimler Katılabilir?

Sözel kurslara şu kişiler katılabilir:

 • YKS hazırlık aşamasındaki sözel bölümü öğrencileri,
 • Üniversite sınavına sözel derslerden hazırlık yapanlar,
 • TYT hazırlık dönemindeki sözel bölümü öğrencileri,
 • AYT hazırlık dönemindeki sözel bölümü öğrencileri,
 • Üniversite tercih listesine sözel bölüm yazmak isteyenler.

Sözel Kurslar Nasıl Düzenlenir?

Sözel kurslar, Roket Hazırlık web sitesinde online sınava hazırlık metodu uygulanarak düzenlenir.

Sözel kursların online sınava hazırlık metodu uygulanarak düzenlenmesi, kursun video ve PDF formatında sunulan dosyalar ile online ortamda düzenlenmesi anlamına gelmektedir.

Sözel Kurslar Ne İşe Yarar?

Sözel kurslar şu işe yarar:

 • Sözel kurslar, sözel öğrencilerinin çözeceği TYT ve AYT sorularında başarılı olmasını sağlar.
 • Öğrencinin sözel derslerinde rakiplerine kıyasla daha başarılı olmasına katkıda bulunur.
 • Üniversiteye hazırlık dönemindeki sözel öğrencilerinin netlerini arttırmasına yardımcı olur.
 • Üniversite sınavına hazırlık dönemindeki sözel öğrencilerinin istedikleri bölümü kazanmasına yardımcı olur.
 • TYT hazırlık ve AYT hazırlık aşamasındaki sözel öğrencilerinin sınavda yüksek puan yapmasını sağlar.
Profil Görsel
Kursuna Kayıt Oldu
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat