Online KPSS Kursu İle KPSS 2024 Hazırlığı
Kategorilerimiz
06 EKİM 23
Devamını Oku

27 EYLÜL 23
Devamını Oku

06 KASIM 22
Devamını Oku

06 KASIM 22
Devamını Oku

Online KPSS Kursu ile KPSS 2024 Hazırlıkları
Blog YazarıBlog Tarihi 27-09-2023

Online KPSS Kursu ile KPSS 2024 Hazırlıkları

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı); ön lisans, lise ve lisans düzeyindeki kişilerin devlet kurumlarına atanması için girdiği bir sınavdır. Her yıl milyonlarca adayın katıldığı sınavda yarış epey zorlu geçiyor. Dolayısıyla sınava hazırlık sürecini verimli geçirmek büyük önem taşıyor. Bu noktada online KPSS kursuna katılmak, kişiye zamandan ve maddi olarak tasarruf etme olanağı sunuyor.

Bazı eğitim kurumları tarafından “KPSS kampı” diye de ifade edilen online kurslar ile öğrenci evden dışarı çıkmasına gerek kalmadan sorumlu olduğu dersleri etkili bir şekilde öğrenme fırsatı yakalıyor. Birçok eğitim kurumunda sanal ortamda verilen video ve canlı eğitim formatındaki dersler alanında uzman eğitmenler tarafından işlenmekte.

Klasik KPSS Kursu ve Online KPSS Kursu Farkları

Klasik KPSS kursu ve online KPSS kursu arasındaki farklar aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

Klasik KPSS Kursu

Online KPSS Kursu

Dersler fiziki bir ortamda işlenir.

Dersler sanal ortamda işlenir.

Zaman ve mekan sınırlılığı vardır.

Zaman ve mekân sınırlılığı yoktur.

Konu tekrarı belirlenen saatlerde yapılır.

Sınırsız konu tekrarı hakkı sunulur.

Rehberlik servisi fiziksel olarak hizmet verir.

Rehberlik servisi online olarak hizmet verir.

Kaynak kitaplar fiziki olarak verilir.

Kaynak kitaplar fiziki ve/veya dijital olarak verilir.

Öğrenciler eğitmen ile doğrudan etkileşimde bulunabilir.

Her eğitim kurumunda kurslar interaktif olmayabilir.

Öğrenci eğitmen ile doğrudan iletişim kurabilir.

Forum, tartışma grupları vb. aracılığıyla eğitmenle iletişim kurulur.

Maliyeti yüksektir.

Maliyeti fiziki kurslara göre düşüktür.

Öğrenme kişiye özel değildir.

Bireysel öğrenme modeli esas alınır.

Deneme sınavları fiziksel ortamda yapılır.

Deneme sınavları fiziksel ya da online ortamda yapılabilir.

Değişen müfredata karşı materyallerin güncellenmesi zaman alabilir.

Müfredat değişikliği, ders materyallerine kısa sürede yansıtılır.

Online KPSS

online kpss kursu

Online KPSS kursları, sanal ortamda video eğitim ya da canlı ders formatında KPSS konularının işlendiği programlardır. Kamu Personel Seçme Sınavı’na girecek adaylar, zaman ve mekân sınırlılığını ortadan kaldıran online KPSS kursunu alarak daha hızlı bir şekilde konuları öğrenmektedir.

Bu kursların en iyi yanı, öğrencilere kendi hızında dersleri öğrenme şansı vermesidir. Online KPSS kurslarında öğrenciler istediği kadar konu tekrarı yapabilir, anlamadığı yeri başa sarıp yeniden dinleyebilir veya isterse video hızını arttırarak öğrenme sürecini hızlandırabilir. Tüm bunlar sürecin daha verimli geçmesini sağlar.

Online KPSS kurslarında öğrencilere online deneme, konu anlatımı kitapları, soru çözümü etkinlikleri, anlamadıkları konularla ilgili etütler ve rehberlik servisi gibi imkanlar da sunulur. Böylece online dershane mantığında hareket edilmiş olur ve öğrenciler kısa sürede netlerini arttırma şansı bulur.

 

 

Klasik KPSS Hazırlık Kursu

klasik kpss hazırlık kursu

Klasik KPSS hazırlık kursu, Kamu Personel Seçme Sınavı’na girecek kişilerin geleneksel öğretim yöntemlerine göre, fiziki bir ortamda düzenlenen eğitimler ile KPSS derslerini öğrenmesini sağlayan bir kurstur.

Klasik KPSS kursu, fiziki dershanelerde, alanında yetkin eğitmenler tarafından düzenlenir. Bu kurslarda konu anlatımları, soru çözümleri, etütler, rehberlik hizmeti, kaynak kitap gibi imkanların hepsi öğrencilere sunulur. Ancak bu kursların ücreti genellikle uzaktan eğitim KPSS kurslarından daha yüksektir.

Ayrıca klasik KPSS kursları belirli bir ortamda, belirli bir saatte yapıldığı için öğrencilerin istenen zamanda dershanede bulunması gerekir. Bu da zaman kaybı yaratabilir. Ancak fiziki ortamda etkileşim genellikle daha yüksektir, bu yüzden klasik KPSS kursu uzaktan eğitim ile ders verenlere göre tercih edilebilir.

Klasik KPSS kurslarının olumsuz yanlarından biri de farklı öğrenme stillerine ve hızlarına sahip öğrencilerin dersleri aynı ortamda öğrenmek zorunda olmasıdır. Bu durum hızlı anlayan öğrencilerin sıkılmasına, daha yavaş anlayanların ise zorluk yaşamasına, anlamadığı yerleri sormaya çekinmesine vs. neden olabilir. Bu noktada online kurslar daha işlevsel bir rol oynar.

En İyi KPSS Kursu

en iyi kpss kursu

En iyi KPSS kursu, online ortamda ders veren kurstur. Çünkü online dersler, sınava hazırlık sürecindeki öğrencilerin zamandan ve maddi açıdan tasarruf ederek dersleri öğrenmesini sağlar. Ayrıca online KPSS kursu sayesinde öğrenciler sınırsız konu tekrarı yapabilir ve yapay zeka teknolojisi sayesinde gelişimini daha kolay bir şekilde analiz edebilir.

En iyi KPSS kursuna örnek olarak Roket Hazırlık’ta bulunan kursları örnek gösterebiliriz. Alanında yetkin eğitmenler tarafından hazırlanan kurslar canlı ders ve video eğitim şeklinde iki farklı formatta öğrencilere sunulur. Canlı dersler senkron olarak yapılırken video dersler asenkrondur ve öğrenciler dilediği zaman, kendi günlük programına göre derslere katılabilir.

KPSS Uzaktan Eğitim Sana Ne Kadar Uygun?

kpss uzaktan eğitim sana ne kadar uygun

KPSS uzaktan eğitimin sana ne kadar uygun olup olmadığını belirlemek için bu yazıda bahsettiğimiz detayları inceleyebilirsin. Fiziki kurslar ile online kurslar arasındaki farkları yukarıdan okuyabilir ve artılarını, eksilerini değerlendirerek hangisinin senin için daha iyi olduğuna karar verebilirsin.

Örneğin sınıf içi etkileşime ve yüz yüze iletişime önem veren biriysen fiziki kurslar senin için daha iyi olabilir. Öğretmenlerle anlık iletişim kurmak istiyorsan fiziksel kurslar bu noktada en iyi seçenektir. Fakat bazı uzaktan eğitim KPSS kurslarında da benzer bir durum söz konusu olabilir. Benzer şekilde istediğin yerden, istediğin zaman derslere katılmak istiyorsan ve zamanı tasarruflu kullanma ihtiyacın daha ağır basıyorsa o halde KPSS uzaktan eğitim seçeneğine başvurmak daha doğru olacaktır.

Hatta dilersen her ikisini bir arada alarak dersleri farklı kaynaklardan öğrenebilirsin. Bu sayede farklı soru tiplerini, bir konunun farklı yönlerini görebilirsin. Özellikle Tarih, Coğrafya gibi detay odaklı derslerde bu yöntemi denemek senin için daha iyi olabilir. Doğru karar vermek için Roket Hazırlık’ın eğitim danışmanlarıyla görüşebilir ve sana en iyi gelecek adımı kendinden emin bir şekilde atabilirsin.

KPSS Kurs Önerileri

kpss kurs önerileri

KPSS kurs önerileri arasında en iyisi, sınava güçlü bir şekilde hazırlanmanızı sağlayan Roket Hazırlık’ın 2024 KPSS kurslarıdır. Dilerseniz kursları tek tek satın alabilir ya da paket halinde satın alarak daha avantajlı olabilirsiniz.

Roket Hazırlık KPSS 2024 kursları ile dersleri online ortamda öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Alan bilgisi, eğitim bilimleri, genel yetenek-genel kültür gibi birçok kategoride açılan kurslardan ihtiyacınız olana başvurarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Roket Hazırlık’ta dersler, alanında yetkin eğitmenler tarafından verilir. Konu tekrarı, soru çözümleri, çizgi altı etütleri, rehberlik hizmeti, ücretsiz Kunduz üyeliği gibi fırsatlar sayesinde öğrenciler süreci verimli hale getirebilir.

KPSS Online Eğitim

kpss online eğitim

KPSS online eğitim yöntemine göre hazırlanan dersler sayesinde kazanılması kolay bir sınava dönüşebilir. Türkiye’de çok sayıda öğrencinin katıldığı KPSS’yi geçmek için zamanı iyi yönetmek önemlidir. Dolayısıyla öğrencinin kendi öğrenme stiline ve hızına adapte olan kurslara katılması gerekir. Bunun da en iyi yolu, KPSS online eğitim sürecine dahil olmaktır.

Online ortamda sunulan KPSS dersleri ile öğrenciler fiziki bir dershaneye gitmeye gerek kalmadan, istedikleri her yerden öğrenme sürecine devam edebilir. İnternetin olduğu her yerde eğitime devam edilebilir. Hatta öğrenci yurt dışından bile derslere katılabilir. Böylece öğrenme süreci daha esnek hale getirilmiş olur ve kesintisiz öğrenme sağlanır.

Yorum Yap

Profil Görsel
Kursuna Kayıt Oldu
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat