AYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı
Kategorilerimiz
06 EKİM 23
Devamını Oku

27 EYLÜL 23
Devamını Oku

06 KASIM 22
Devamını Oku

06 KASIM 22
Devamını Oku

AYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı
Blog YazarıBlog Tarihi 04-09-2022

AYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı

AYT Din Kültürü konuları ve soru dağılımı, Alan Yeterlilik Testleri’nde sorulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelik fikir edinmenizi sağlar. Örneğin AYT Din Kültürü konuları ve soru dağılımı tablosuna bakarak sizin sınava gireceğiniz sene AYT Din Kültürü Testi’nde hangi konulardan daha çok soru çıkabileceğine ilişkin fikir sahibi olabilirsiniz. Ders programınızı hazırlarken AYT Din Kültürü konuları ve soru dağılımı tablosunu inceleyerek daha etkin bir çalışma süreci geçirebilirsiniz.

AYT Din Kültürü Konuları Nelerdir?

AYT Din Kültürü konuları şu şekilde sıralanabilir:

 • Dünya ve Ahiret
 • Kur’an’a Göre Hz. Muhammed
 • Kur’an’da Bazı Kavramlar
 • Kur’an’dan Mesajlar
 • İnançla İlgili Meseleler
 • Yahudilik ve Hristiyanlık
 • İslam ve Bilim
 • Anadolu’da İslam
 • İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar
 • Güncel Dini Meseleler
 • Hint ve Çin Dinleri

Online ortamdaAYT Din Kültürü derslerialarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi konularını etkin olarak öğrenebilir ve sınavda hiçbir soruyu kaçırmadan başarılı olabilirsiniz. Derslere dilediğiniz vakit katılarak daha esnek ve kalıcı bir öğrenme süreci geçirebilirsiniz. Online sınava hazırlık kursu alarak istediğiniz kadar konu tekrarı yapabilirsiniz.

TYT ve AYT Din Kültürü Konuları Aynı mı?

TYT ve AYT Din Kültürü konuları benzer özellikler taşır ancak AYT’de genel olarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin son konularına ağırlık verilmeye çalışılır.

Yine de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde konular birbiriyle alakalı olduğu için AYT’ye girmeden önce bütün Din Kültürü konularını öğrenmekte yarar vardır.

AYT Din Kültürü Soru Dağılımı Nasıldır?

AYT Din Kültürü soru dağılımı, AYT’de Din Kültürü konularından sorumlu tutulan öğrencilere rehberlik etmesi için aşağıda paylaşılmaktadır. AYT Din Kültürü soru dağılımı geçen senelerde en çok İslam ve Bilim, İnançla İlgili Meseleler ve Kur’an’dan Mesajlar konularından soru sorulacak şekilde düzenlenmiştir. Fakat sınava gireceğiniz sene hangi konulardan daha çok soru çıkacağı net olmadığı için bütün konulara hakim olmanız gerekir.

AYT Din Kültürü soru dağılımı tablosuna göz atarak AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi’ne yönelik uygun bir ders çalışma programı oluşturabilirsiniz. Böylece sınavda hedefinize daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

AYT DİN KÜLTÜRÜ SORU DAĞILIMI

KONULAR2019202020212022
Allah, İnsan İlişkisi--1-
Dünya ve Ahiret----
Kur’an’a Göre Hz. Muhammed11--
Kur’an’da Bazı Kavramlar-11-
Kur’an’dan Mesajlar11-1
İnançla İlgili Meseleler-111
Yahudilik ve Hristiyanlık---1
İslam ve Bilim1213
Anadolu’da İslam--1-
İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar ve Mezhepler2-1-
Güncel Dini Meseleler----
Hint ve Çin Dinleri1---
TOPLAM6666

AYT Din Kültürü Dersinde Kaç Soru Var?

AYT Din Kültürü dersinde toplam 6 adet soru vardır. AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi daha çok bilgi ağırlıklı sorular içerir.

AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi, diğer Alan Yeterlilik Testleri derslerinde olduğu gibi yoruma dayalı sorular içermez. Bu testte yüksek net yapmak için kavramları iyi bilmek gerekir.

AYT Din Kültürü'ne Nasıl Çalışılır?

AYT Din Kültürü'ne çalışmak için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konuları hiçbir detay atlanmadan öğrenilmeli, konu tekrarı yapılmalı ve test çözülmelidir. AYT Din Kültürü dersi okulda kapsamlı bir şekilde öğrenildiği için tekrar bu derse çalışmaya gerek olmayabilir ancak yine de bazı seneler AYT Din Kültürü dersinde detay bilgiler sorulabildiği için en azından okuma yapmak ve kavramları öğrenmek gerekebilir.

Yorum Yap

Profil Görsel
Kursuna Kayıt Oldu
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat