2023 TYT Fizik Kursu

TYT Fizik Kursu; online sınava hazırlık sistemi kullanılarak Temel Yeterlilik Testi (TYT) Fizik konularına yönelik hazırlanan, üniversiteye hazırlık aşamasındaki öğrencilerin Fizik dersinde başarılı olmasına yardımcı olan bir eğitimdir.

TYT Fizik Kursu, Temel Yeterlilik Testi Fizik konularına yönelik soru çözümü ile konu anlatımı videoları ve TYT Fizik testleri ile tüm videoların PDF dosyalarını...

Roket Etkisi Nedir?

Roket Etkisi; öğrencinin motivasyonunu yüksek tutan, bilimsel öğrenmeye dayalı bir eğitim modelidir. Roket Hazırlık ile sınavlara hazırlanan öğrenciler bu süreçte etkin öğrenme modelini keşfeder, uzman eğitmenler ile çalışır, ünlü psikologlardan rehberlik hizmeti alır, etkileşimli soru çözümleri ile gerçek bir sınav deneyimi yaşar.


Öğrenciye Özel Öğretim Programı

Roket Hazırlık olarak öğrencinin ihtiyaçlarını biliyor, kişiselleştirilmiş ders programları sunuyoruz. Öğrencinin hedefine uygun, roket hızında öğrenme sistemimizin yanı sıra video içerikler ile de öğrencinin dersleri tekrar tekrar izleyebilmesini sağlıyoruz.

Rehberlik ve Koçluk Hizmeti

Sınav stresi ve kaygısı yaşayan öğrencilerimize ünlü psikologlarımız ile destek sağlıyor; öğrencimize üniversite ve meslek seçimini ideal şekilde yapması için rehberlik hizmeti sunuyoruz. (Bu hizmet, ek ücrete tabidir)

Uzman Eğitmenler ile Güncel İçerikler

En güncel içerikleri bünyesinde bulunduran Roket Hazırlık, ÖSYM’nin belirlediği konuları uzman eğitmenler eşliğinde öğrencilere sunuyor. Böylelikle öğrenciler, konuları ezberlemek yerine bütünüyle öğrenebiliyor.

Her Seviye için Soru Çözümleri

Yapay zeka destekli seviye tespit robotu ile öğrencinin seviyesini tespit ediyor, seviyesine uygun soru çözümleri sunuyoruz. Ezber sisteminin dışında kalan öğrenci, kolay ve kendi hızında çalışabileceği bir öğrenme modeli ile sınavlara hazırlanıyor.

Geri Dönüşler

Örnek Videolar

TYT Fizik Kursu; online sınava hazırlık sistemi kullanılarak Temel Yeterlilik Testi (TYT) Fizik konularına yönelik hazırlanan, üniversiteye hazırlık aşamasındaki öğrencilerin Fizik dersinde başarılı olmasına yardımcı olan bir eğitimdir.

TYT Fizik Kursu, Temel Yeterlilik Testi Fizik konularına yönelik soru çözümü ile konu anlatımı videoları ve TYT Fizik testleri ile tüm videoların PDF dosyalarını da içermektedir. Öğrenciler kursa kaydolduktan sonra bu ders materyallerini kullanma fırsatına sahip olmaktadır. Öğrenciler, online sınava hazırlık modeli ile zamanı etkin şekilde yönetebilmekte ve sınırsız ders tekrarı yapabilmektedir. Böylece üniversiteye hazırlık dönemi verimli geçirilir ve sınav başarısı artar.

TYT Fizik Kursu Nedir?

TYT Fizik Kursu, Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) sorulan Fizik dersine yönelik hazırlanan konu anlatımı ve soru çözümü videolarının bulunduğu, online sınava hazırlık modeliyle düzenlenen bir eğitim programıdır.

TYT Fizik Kursu, ders ve soru çözüm videolarının dışında kurstaki bütün videoların PDF hali ile TYT Fizik testlerini de içermektedir. Öğrenci bu ders materyallerini kullanarak etkin bir üniversiteye hazırlık süreci geçirir. Çünkü online sınava hazırlık sistemi ile sunulan kurslar, öğrencinin hem zamandan tasarruf etmesini sağlar hem de dersleri kendi öğrenme hızına uygun bir şekilde öğrenmesine yardımcı olur.

TYT Fizik Kursu, Roket Hazırlık tarafından düzenlenen bütün kurslarda olduğu gibi öğrencinin öğrenme stili ile uyumlu bir şekilde sunulmaktadır. Öğrenci TYT Fizik Kursu’na başlamadan önce bir test yardımıyla kendi öğrenme stilini belirler ve bu öğrenme stiline göre ders alır. Böylece TYT Fizik konularını anlamak çok daha kolay hale gelir ve üniversiteye hazırlık aşaması hiç olmadığı kadar verimli geçer.

TYT Fizik Kursu, yalnızca Temel Yeterlilik Testi (TYT) Fizik konularını içermektedir. Öğrenci, diğer TYT derslerinde de kendini geliştirmek için TYT Paketi’ni satın alabilir. Ayrıca AYT’ye girecek olan öğrenciler her iki sınava online hazırlık yapmak istedikleri takdirde kendi bölümleri doğrultusunda bir seçim yapabilir. Örneğin sayısal bölümden sınava hazırlık yapan öğrenciler TYT + AYT Sayısal Paketi’ni, sözel bölümden hazırlanan öğrenciler TYT + AYT Sözel Paketi’ni, eşit ağırlıktan hazırlananlar ise TYT + AYT Eşit Ağırlık Paketi’ni alabilir.

TYT Fizik Kursu Nasıl Alınır?

TYT Fizik Kursu, Roket Hazırlık internet sitesine üye olmak ve kursa kaydolmak yoluyla alınır.

Roket Hazırlık internet sitesine üye olmak için öğrenci ya da velinin ücret ödemesi gerekmemektedir. Kayıt işlemlerini tamamlamak için yalnızca TYT Fizik Kursu’nun ücreti ödenmelidir. Kayıt işlemleri yapıldıktan sonra öğrenci bütün TYT Fizik Kursu ders materyallerine erişim hakkı kazanmaktadır. Aksi durumda öğrenci online sınava hazırlık sisteminden yararlanamaz ve derslere katılamaz.

TYT Fizik Kursu Ne Kadar?

TYT Fizik Kursu ücreti Roket Hazırlık internet sitesi tarafından 1699 TL şeklinde duyurulmuştur.

TYT Fizik Kursu’nu Kimler Almalıdır?

TYT Fizik Kursu’nu şu kişiler almalıdır:

 • Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) hazırlık yapan üniversiteye hazırlık öğrencileri,
 • Fizik dersiyle ilgili bilgi birikimini yükseltmek isteyen öğrenciler,
 • TYT Fizik konularına ilişkin yaşadığı bilgi eksikliğini kapatmak isteyenler,
 • Fizik Testi’nde yaptığı netleri arttırmayı amaçlayan öğrenciler,
 • TYT Fizik sorularında hız kazanmak isteyen üniversiteye hazırlık öğrencileri,
 • Fizik sorularında rakiplerine göre daha başarılı olmayı hedefleyen öğrenciler,
 • TYT Fizik Testi’ne yönelik farklı soru türlerini görmek isteyenler.

TYT Fizik Kursu ile Neler Öğreneceğim?

TYT Fizik Kursu ile şunları öğreneceksiniz:

 • Fizik Bilimine Giriş
 • Madde ve Özellikleri
 • Kütle ve Özkütle
 • Katılarda Dayanıklılık
 • Maddenin Halleri
 • Kuvvet ve Hareket
 • Tek Boyutlu Hareket
 • Kuvvet ve Newton'un Hareket Yasaları
 • İş, Güç, Enerji
 • Basit Makinalar
 • Isı, Sıcaklık, Hal Değişimi ve Genleşme
 • Basınç ve Kaldırma Kuvveti
 • Elektrik ve Manyetizma
 • Elektrostatik
 • Elektrik Akımı ve Devreler
 • Mıknatıslar ve Manyetik Akım
 • Optik
 • Aydınlanma ve Gölge Olayları
 • Işığın Yansıması ve Düzlem Ayna
 • Mercekler, Göz ve Optik Araçlar
 • Dalgalar
 • Dalgaların Genel Özellikleri
 • Yay Dalgaları
 • Su ve Ses Dalgaları
 • Deprem ve Elektromanyetik Dalgaları
 • Dünya ve Uzay

TYT Fizik Kursu Dersleri Nasıl Gerçekleştirilir?

TYT Fizik Kursu dersleri online sınava hazırlık sistemine göre planlanmaktadır. TYT Fizik Kursu dersleri, TYT Fizik konularının anlatıldığı videolar ile bu alana yönelik hazırlanan soru çözümü videoları eşliğinde gerçekleştirilir. Öğrenci videoları istediği zaman, dilediği sayıda tekrar yaparak ve anlamadığı yeri başa sararak özgürce izleyebilir. Üniversiteye hazırlık sürecinde böyle bir imkanın sunulması, öğrencinin süreci daha esnek ve kalıcı bir öğrenme yaşayarak geçirmesine aracı olmaktadır.

TYT Fizik Kursu dersleri bu videolar haricinde internet sıkıntısı yaşanması ihtimaline karşın PDF dosyaları ile de yürütülür. Öğrenci bu dosyaların çıktısını alabilir veya akıllı telefon ya da bilgisayar aracılığıyla dosyaları görüntüleyebilir. Bu sayede daha verimli bir sınava hazırlık aşaması yaşanır.

TYT Fizik Kursu Ders Materyalleri Nelerdir?

TYT Fizik Kursu ders materyalleri; Temel Yeterlilik Testi (TYT) Fizik konularında öğrencilerin netlerini arttırması için hazırlanan konu anlatımı ve soru çözümü videoları ile tüm videoların PDF hali ve TYT Fizik testleridir.

Öğrenci videoları yalnızca internetin olduğu mekanlarda izleyebilmektedir. Fakat videolar PDF formatında da kullanılabilir. Öğrenci internet sorunu yaşadığında PDF dosyalarını kullanarak eğitime devam edebilir. Bu sayede üniversiteye hazırlık sürecini engelleyen etmenler elimine edilir ve süreç kesintisiz işler. 

TYT Fizik testleri ise öğrencinin hangi konularda başarılı olduğunu ve Fizik dersinde hangi konularda eksiği olduğunu görmesini sağlar. Bu testler yardımıyla öğrenci yeterince başarılı olmadığı alanları belirleyerek konu tekrarı yapabilir ve böylece daha etkin öğrenme süreci geçirir.

Konu Başlıkları

1- Fizik Nedir ve Fiziğin Uygulama Alanları
2- Fiziksel Niceliklerin Sınıflandırılması
3- Madde Nedir ve Maddenin Ortak Özellikleri Nelerdir?
4- Özkütle Kavramı
5- Dayanıklılık, Adezyon ve Kohezyon
6- Hareket
7- Düzgün Doğrusal Hareket
8- Ortalama Hız, Sürat ve İvme
9- Newton'ın Hareket Yasaları: Kuvvet Kavramı
10- Newton'ın Hareket Yasaları: Sürtünme Kuvveti
11- İş, Güç ve Enerji
12- Enerji Çeşitleri: Kinetik ve Potansiyel Enerji
13- Enerji Korunumu, Dönüşümü, Verim ve Enerji Kaynakları
14- Isı, Sıcaklık ve İç Enerji
15- Öz Isı, Sıcaklık Değişimi ve Hal Değiştirme Çeşitleri
16- Isıl Denge ve Isının Yayılma Yolları
17- Genleşme ve Büzülme
18- Elektrostatik: Yüklenme Çeşitleri
19- Elektrostatik: Yük Dağılımı
20- Elektrik Akımı
21- Üreteçlerin Bağlanması
22- Lamba Parlaklığı
23- Manyetik Alan ve Etkileri
24- Basınç Kavramı ve Katılarda Basınç
25- Sıvı Basıncı
26- Gaz Basıncı
27- Kaldırma Kuvveti
28- Ağırlaşma Durumları
29- Dalgalar ve Temel Kavramları
30- Yay Dalgaları
31- Su Dalgaları
32- Gölge Oluşumu ve Gölge Olayları
33- Aydınlanma
34- Yansıma ve Düzlem Ayna
35- Küresel Aynalar ve Küresel Aynalarda Işınlar
36- Küresel Aynalarda Görüntü Oluşumu
37- Kırılma
38- Renk
39- Mercekler ve Merceklerde Işınlar
40- Merceklerde Görüntü Oluşumu
Materyal Desteği
Tamamı Roket Hazırlık bünyesinde hazırlanan konu anlatımlı soru çözümleri ve kaynak materyalleri ile hiçbir yerde olmayan özel içerikler.
Koçluk ve Rehberlik Servisi
Öğrencilerin sınav kaygısı ve stresi yaşamadan sınava hazırlamasını sağlayan rehberlik servisi ve öğrencinin hedeflerini belirlemesine yardımcı olacak koçluk hizmeti. (Bu hizmet, ek ücrete tabidir)
7/24 Tüm İçeriklere Sınırsız Erişim
Öğrencilerin istediği yerden istediği zaman ders içeriklerine ulaşmasını sağlayan yapay zeka destekli çevrim içi eğitim modeli.
Konu Anlatımlı Soru Çözümleri
Ezbere değil öğrenmeye dayalı, öğrencinin konuyu her yanıyla kavramasını sağlayan, özel yazılımlar ile desteklenmiş konu anlatımlı soru çözümleri.
Netlerin Bir Türlü Artmıyor mu?

Öğrencimizin Roket Hazırlık ile netlerini nasıl arttırdığını öğren.

Netlerin Bir Türlü Artmıyor mu?
Sınava Hazırlanırken Zorluk mu Yaşıyorsun?

Roket Hazırlık ile sınavda başarılı olmayı öğren.

Sınava Hazırlanırken Zorluk mu Yaşıyorsun?
Ezberlemek Zor mu Geliyor?

Roket Hazırlık ile öğrenmeye dayalı sınava hazırlık deneyimini yaşa.

Ezberlemek Zor mu Geliyor?
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat