2023 TYT Biyoloji Kursu

TYT Biyoloji Kursu, online sınava hazırlık sistemine göre düzenlenen ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) Biyoloji konularında rakiplerinden başarılı olmak isteyen üniversiteye hazırlık öğrencileri için sunulan bir eğitimdir.

TYT Biyoloji Kursu, yalnızca Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) çıkabilecek Biyoloji dersi konularını içermektedir. Biyoloji testleri, Biyoloji konu anlatımı videoları, Biyoloji soru &cc...

Roket Etkisi Nedir?

Roket Etkisi; öğrencinin motivasyonunu yüksek tutan, bilimsel öğrenmeye dayalı bir eğitim modelidir. Roket Hazırlık ile sınavlara hazırlanan öğrenciler bu süreçte etkin öğrenme modelini keşfeder, uzman eğitmenler ile çalışır, ünlü psikologlardan rehberlik hizmeti alır, etkileşimli soru çözümleri ile gerçek bir sınav deneyimi yaşar.


Öğrenciye Özel Öğretim Programı

Roket Hazırlık olarak öğrencinin ihtiyaçlarını biliyor, kişiselleştirilmiş ders programları sunuyoruz. Öğrencinin hedefine uygun, roket hızında öğrenme sistemimizin yanı sıra video içerikler ile de öğrencinin dersleri tekrar tekrar izleyebilmesini sağlıyoruz.

Rehberlik ve Koçluk Hizmeti

Sınav stresi ve kaygısı yaşayan öğrencilerimize ünlü psikologlarımız ile destek sağlıyor; öğrencimize üniversite ve meslek seçimini ideal şekilde yapması için rehberlik hizmeti sunuyoruz. (Bu hizmet, ek ücrete tabidir)

Uzman Eğitmenler ile Güncel İçerikler

En güncel içerikleri bünyesinde bulunduran Roket Hazırlık, ÖSYM’nin belirlediği konuları uzman eğitmenler eşliğinde öğrencilere sunuyor. Böylelikle öğrenciler, konuları ezberlemek yerine bütünüyle öğrenebiliyor.

Her Seviye için Soru Çözümleri

Yapay zeka destekli seviye tespit robotu ile öğrencinin seviyesini tespit ediyor, seviyesine uygun soru çözümleri sunuyoruz. Ezber sisteminin dışında kalan öğrenci, kolay ve kendi hızında çalışabileceği bir öğrenme modeli ile sınavlara hazırlanıyor.

Geri Dönüşler

Örnek Videolar

TYT Biyoloji Kursu, online sınava hazırlık sistemine göre düzenlenen ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) Biyoloji konularında rakiplerinden başarılı olmak isteyen üniversiteye hazırlık öğrencileri için sunulan bir eğitimdir.

TYT Biyoloji Kursu, yalnızca Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) çıkabilecek Biyoloji dersi konularını içermektedir. Biyoloji testleri, Biyoloji konu anlatımı videoları, Biyoloji soru çözümü videoları ve tüm videoların PDF hali kurs kapsamında öğrenciye verilmektedir. Öğrenci bu materyalleri üniversiteye hazırlık aşamasında istediği zaman ve sınırsız sayıda kullanabilir. Dolayısıyla online sınava hazırlık sistemi ile öğrencinin bilgiyi daha kalıcı bir şekilde öğrenmesi sağlanmış olur.

TYT Biyoloji Kursu Nedir?

TYT Biyoloji Kursu, Temel Yeterlilik Testi (TYT) Biyoloji konularına ilişkin konu anlatımı ile soru çözümü videolarına yer veren ve online sınava hazırlık yöntemine göre sunulan bir eğitim programıdır.

TYT Biyoloji Kursu, yalnızca ders ve soru çözümü videolarını içermemektedir. Bu videoların PDF formatında indirilebilen versiyonları ve TYT Biyoloji testleri de kursa kaydolan öğrencilere verilmektedir. TYT Biyoloji Kursu’nun online sınava hazırlık yöntemiyle düzenlenmesi, öğrencinin dersleri sınırsız tekrar etme imkanına sahip olmasını ve zamanı etkili kullanmasını sağlamaktadır.

Ayrıca TYT Biyoloji Kursu, öğrencinin kendi öğrenme stiline uygun bir şekilde düzenlenmektedir. Derslere katılmadan önce yapılan test ile öğrencinin öğrenme stili belirlenir ve böylece dersleri takip ederken nelere dikkat etmesi gerektiğine ilişkin yönerge verilir. Öğrenci bu yönergeleri uyguladığında daha verimli bir üniversiteye hazırlık süreci geçirmiş olur.

TYT Biyoloji Kursu alan öğrencilere diğer Roket Hazırlık kurslarında olduğu gibi rehberlik ile koçluk hizmeti de sunulmaktadır. Bu hizmetlerden etkin şekilde yararlanan öğrenciler için sınava hazırlık süreci çok daha verimli olacak, öğrencinin sınav başarısı artacaktır. Koçluk ve rehberlik hizmetinden yararlanmak için ek ücret ödemek gerekmektedir.

TYT Biyoloji Kursu, yalnızca Temel Yeterlilik Testi (TYT) Biyoloji konularını içermektedir. Dolayısıyla diğer TYT derslerinde de başarılı olmak için öğrencilerin TYT Paketi’ni alması gerekmektedir. AYT’ye hazırlanan öğrenciler ise TYT ve AYT kurslarını bir arada almak istedikleri takdirde kendi bölümlerine uygun eğitim paketine kaydolabilir. Örneğin bölümü sayısal olan öğrenciler TYT + AYT Sayısal Paketi’ne, eşit ağırlık olanlar TYT + AYT Eşit Ağırlık Paketi’ne ve sözel olan öğrenciler ise TYT + AYT Sözel Paketi’ne kayıt yaptırabilir.

TYT Biyoloji Kursu Nasıl Alınır?

TYT Biyoloji Kursu, Roket Hazırlık internet sitesine kaydolup kurs ücreti ödenerek alınır.

Roket Hazırlık internet sitesine üye olmak için belli bir ücret ödemeye gerek yoktur. Kurs ücreti ödendiği takdirde TYT Biyoloji Kursu eğitim materyallerine ulaşılabilir. Kurs kayıt işlemlerini tamamlamayan kişiler ise derslere katılamaz, eğitim materyallerini kullanamaz ve dolayısıyla online sınava hazırlık sisteminden faydalanamaz.

TYT Biyoloji Kursu Ne Kadar?

TYT Biyoloji Kursu ücreti Roket Hazırlık internet sitesi tarafından 1699 TL şeklinde açıklanmaktadır.

TYT Biyoloji Kursu’nu Kimler Almalıdır?

TYT Biyoloji Kursu’nu şu kişiler almalıdır:

 • Üniversiteye hazırlık sürecinde Temel Yeterlilik Testi’nden (TYT) sorumlu olan öğrenciler,
 • TYT Biyoloji Testi’nde yaptığı netleri yükseltmek isteyen üniversiteye hazırlık öğrencileri,
 • TYT Biyoloji konularında yaşadığı eksiklikleri gidermek isteyen öğrenciler,
 • Biyoloji dersine ait bilgi düzeyini yükseltmeyi amaçlayanlar,
 • TYT Biyoloji sorularında rakiplerinin önünde olmak isteyenler,
 • Biyoloji sorularını çözerken hız kazanmayı hedefleyen üniversiteye hazırlık öğrencileri,
 • TYT Biyoloji Testi’ne ilişkin farklı soru türleri hakkında bilgilenmek isteyen öğrenciler.

 

TYT Biyoloji Kursu ile Neler Öğreneceğim?

TYT Biyoloji Kursu ile şunları öğreneceksiniz:

 • Canlıların Ortak özellikleri ve Temel Bileşenleri
 • Hücre
 • Ekoloji (Ekosistem ve Güncel Çevre Sorunları)
 • Virüsler ve Mikroorganizmalar
 • Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması(Canlılar Dünyası)
 • Hayvanlar Alemi
 • Mitoz Bölünme ve Eşeysiz Üreme
 • Mayoz Bölünme ve Eşeyli Üreme
 • İnsanda Üreme, Gelişme ve Büyüme (İnsan Fizyolojisi)
 • Kalıtım
 • Biyoteknoloji ve Gen Mühendisliği
 • Solunum ve Fotosentez
 • Sinir Sistemi
 • Duyu Organları
 • Endokrin Sistem
 • Sindirim Sistemi
 • Destek ve Hareket Sistemi
 • Dolaşım Sistemi
 • Vücudun Savunulması ve Bağışıklık Sistemi
 • Solunum Sistemi
 • Boşaltım Sistemi
 • Hayvanlarda Davranış
 • Genden Proteine
 • Bitkilerin Yapısı
 • Bitkilerde Madde Taşınması
 • Bitkilerde Beslenme, Büyüme ve Hareket
 • Bitkilerde Eşeyli Üreme ve Çimlenme

 

TYT Biyoloji Kursu Dersleri Nasıl Gerçekleştirilir?

TYT Biyoloji Kursu dersleri online sınava hazırlık sistemi kullanılarak gerçekleştirilir. TYT Biyoloji Kursu dersleri online ders anlatımı ve soru çözümü videolarından oluşmaktadır. Öğrenci bu videoları dilediği vakit izlemeye başlayabilir, sınırsız sayıda konu tekrarı yapabilir, anlamadığı yerleri başa sararak yeniden dinleyebilir. Bütün bunlar, daha etkin ve kalıcı bir öğrenme sürecini beraberinde getirerek üniversiteye hazırlık sürecini verimli kılmayı sağlar.

TYT Biyoloji Kursu Ders Materyalleri Nelerdir?

TYT Biyoloji Kursu ders materyalleri; Temel Yeterlilik Testi (TYT) Biyoloji konularının anlatıldığı ders videoları ile soru çözüm videolarıdır.

TYT Biyoloji Kursu kapsamında sunulan tüm videoların PDF hali ve TYT Biyoloji testleri de ders materyalleri arasında yer alır. PDF dosyaları, özellikle internet sorunu yaşanan bölgelerde öğrencilerin üniversiteye hazırlık sürecine devam etmesi için önemlidir. Öğrenci bu dosyaların çıktısını alabilir, dilediği zaman konu tekrarı yapabilir ve yapamadığı soruların nasıl çözüldüğünü öğrenebilir.

Konu Başlıkları

1- Biyoloji ve Canlıların Ortak Özellikleri
2- İnorganik Bileşikler
3- Organik Bileşikler: Karbonhidratlar
4- Organik Bileşikler: Yağlar (Lipidler)
5- Organik Bileşikler: Proteinler
6- Organik Bileşikler: Önemli Detaylar ve Hormonlar
7- Organik Bileşikler: Vitaminler
8- Organik Bileşikler: Enzimler
9- Organik Bileşikler: ATP Molekülü
10- Nükleik Asitler: DNA ve RNA
11- Hücre ve Organeller - 1
12- Hücre ve Organeller - 2
13- Hücre ve Organeller - 3
14- Çekirdek ve Hücre İskeleti Elemanları
15- Hücre Zarı ve Hücre Duvarı (Çeperi)
16- Hücre Zarında Madde Taşınması ve Pasif Taşıma
17- Pasif Taşıma: Ozmoz
18- Aktif Taşıma
19- Endositoz, Ekzositoz ve Bilimsel Yöntemler
20- Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması - 1
21- Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması - 2
22- Bakteriler Alemi
23- Arkeler Alemi
24- Protista Alemi
25- Bitkiler Alemi
26- Mantarlar Alemi
27- Hayvanlar Alemi: Omurgasız Hayvanlar
28- Hayvanlar Alemi: Omurgalı Hayvanlar
29- Virüsler
30- Hücre Bölünmesinin Nedenleri, Mitoz Bölünme ve İnterfaz
31- Mitotik Faz
32- Hücre Döngüsünün Kontrolü ve Kontrolsüz Hücre Bölünmesi
33- Eşeysiz Üreme
34- Mayoz Hücre Bölünmesi
35- Eşeyli Üreme
36- Kalıtımla İlgili Kavramlar ve Gamet Çeşidinin Bulunması
37- Mendel'in Kalıtım İlkeleri ve Monohibrit Çaprazlama
38- Dihibrit Çaprazlama, Kontrol Çaprazlama ve Eş Baskınlık
39- Soyağaçları
40- Çok Allelli Kalıtım
41- Kan Grupları
42- İnsanlarda Cinsiyet Oluşumu
43- Ekosistem Ekolojisi
44- Besin Piramidi
45- Madde Döngüsü
Materyal Desteği
Tamamı Roket Hazırlık bünyesinde hazırlanan konu anlatımlı soru çözümleri ve kaynak materyalleri ile hiçbir yerde olmayan özel içerikler.
Koçluk ve Rehberlik Servisi
Öğrencilerin sınav kaygısı ve stresi yaşamadan sınava hazırlamasını sağlayan rehberlik servisi ve öğrencinin hedeflerini belirlemesine yardımcı olacak koçluk hizmeti. (Bu hizmet, ek ücrete tabidir)
7/24 Tüm İçeriklere Sınırsız Erişim
Öğrencilerin istediği yerden istediği zaman ders içeriklerine ulaşmasını sağlayan yapay zeka destekli çevrim içi eğitim modeli.
Konu Anlatımlı Soru Çözümleri
Ezbere değil öğrenmeye dayalı, öğrencinin konuyu her yanıyla kavramasını sağlayan, özel yazılımlar ile desteklenmiş konu anlatımlı soru çözümleri.
Netlerin Bir Türlü Artmıyor mu?

Öğrencimizin Roket Hazırlık ile netlerini nasıl arttırdığını öğren.

Netlerin Bir Türlü Artmıyor mu?
Sınava Hazırlanırken Zorluk mu Yaşıyorsun?

Roket Hazırlık ile sınavda başarılı olmayı öğren.

Sınava Hazırlanırken Zorluk mu Yaşıyorsun?
Ezberlemek Zor mu Geliyor?

Roket Hazırlık ile öğrenmeye dayalı sınava hazırlık deneyimini yaşa.

Ezberlemek Zor mu Geliyor?
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat