2023 AYT Biyoloji Kursu

AYT Biyoloji Kursu, online sınava hazırlık sistemine göre sunulan ve Alan Yeterlilik Testleri’ndeki (AYT) Biyoloji konularına ilişkin ders anlatımı ve soru çözümü videolarına yer veren bir eğitim programıdır.

AYT Biyoloji Kursu, Alan Yeterlilik Testleri’ne sayısal bölümden girecek olan üniversiteye hazırlık dönemindeki öğrenciler için düzenlenmektedir. Biyoloji dersinde konu e...

Roket Etkisi Nedir?

Roket Etkisi; öğrencinin motivasyonunu yüksek tutan, bilimsel öğrenmeye dayalı bir eğitim modelidir. Roket Hazırlık ile sınavlara hazırlanan öğrenciler bu süreçte etkin öğrenme modelini keşfeder, uzman eğitmenler ile çalışır, ünlü psikologlardan rehberlik hizmeti alır, etkileşimli soru çözümleri ile gerçek bir sınav deneyimi yaşar.


Öğrenciye Özel Öğretim Programı

Roket Hazırlık olarak öğrencinin ihtiyaçlarını biliyor, kişiselleştirilmiş ders programları sunuyoruz. Öğrencinin hedefine uygun, roket hızında öğrenme sistemimizin yanı sıra video içerikler ile de öğrencinin dersleri tekrar tekrar izleyebilmesini sağlıyoruz.

Rehberlik ve Koçluk Hizmeti

Sınav stresi ve kaygısı yaşayan öğrencilerimize ünlü psikologlarımız ile destek sağlıyor; öğrencimize üniversite ve meslek seçimini ideal şekilde yapması için rehberlik hizmeti sunuyoruz. (Bu hizmet, ek ücrete tabidir)

Uzman Eğitmenler ile Güncel İçerikler

En güncel içerikleri bünyesinde bulunduran Roket Hazırlık, ÖSYM’nin belirlediği konuları uzman eğitmenler eşliğinde öğrencilere sunuyor. Böylelikle öğrenciler, konuları ezberlemek yerine bütünüyle öğrenebiliyor.

Her Seviye için Soru Çözümleri

Yapay zeka destekli seviye tespit robotu ile öğrencinin seviyesini tespit ediyor, seviyesine uygun soru çözümleri sunuyoruz. Ezber sisteminin dışında kalan öğrenci, kolay ve kendi hızında çalışabileceği bir öğrenme modeli ile sınavlara hazırlanıyor.

Geri Dönüşler

Örnek Videolar

AYT Biyoloji Kursu, online sınava hazırlık sistemine göre sunulan ve Alan Yeterlilik Testleri’ndeki (AYT) Biyoloji konularına ilişkin ders anlatımı ve soru çözümü videolarına yer veren bir eğitim programıdır.

AYT Biyoloji Kursu, Alan Yeterlilik Testleri’ne sayısal bölümden girecek olan üniversiteye hazırlık dönemindeki öğrenciler için düzenlenmektedir. Biyoloji dersinde konu eksiği olan, bu derse ilişkin AYT’de sorulabilecek sorular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler AYT Biyoloji Kursu’nu almaktadır.

AYT Biyoloji Kursu, öğrencinin kendi öğrenme stiline göre hazırlanmaktadır ve online sınava hazırlık sistemi ile sunulmaktadır. Bu sayede derslerde anlatılan bilgiler öğrencide daha kalıcı hale getirilir.

AYT Biyoloji Kursu Nedir?

AYT Biyoloji Kursu; Alan Yeterlilik Testleri’nde (AYT) çıkan Biyoloji konularına ilişkin eğitim veren ve bu alanda soru çözüm videolarına yer veren, online sınava hazırlık sistemi ile sunulan bir eğitimdir.

AYT Biyoloji Kursu, Alan Yeterlilik Testleri’nde (AYT) Biyoloji sorularını çözecek öğrenciler için hazırlanmıştır. Üniversiteye hazırlık sürecinde olan sayısal bölümü öğrencileri, Biyoloji dersindeki netlerini arttırmak için bu kursu almaktadır. 

AYT Biyoloji Kursu, online olarak düzenlendiği için öğrenci dersleri istediği zaman ve dilediği kadar izleyebilir. Bu sayede üniversiteye hazırlık dönemindeki öğrenci daha kalıcı bir öğrenme süreci geçirmiş olur.

AYT Biyoloji Kursu, Roket Hazırlık tarafından sunulan diğer kurslarda ve eğitim paketlerinde olduğu gibi öğrencinin kendi öğrenme stiline uygun olarak düzenlenmektedir. Öğrenci eğitime başlamadan önce yapılan testlerle kendi öğrenme stilini belirler ve böylece üniversiteye hazırlık sürecini çok daha verimli bir şekilde geçirebilir.

AYT Biyoloji Kursu, özellikle Biyoloji dersinde istediği başarıya ulaşamayan üniversiteye hazırlık aşamasındaki öğrenciler tarafından alınır. Sınava hazırlık aşamasındaki sayısal bölümü öğrencileri, TYT + AYT Sayısal Paketi’ne ya da AYT Sayısal Paketi’ne kaydolarak Biyoloji dışındaki diğer sayısal derslerinin konularına dair de kapsamlı eğitim alabilir.

AYT Biyoloji Kursu Nasıl Alınır?

AYT Biyoloji Kursu, Roket Hazırlık internet adresine üye olup kursa kaydolmak yoluyla alınır.

AYT Biyoloji Kursu’nu almak için ilk izlenmesi gereken adım, Roket Hazırlık’ın internet sitesine üye olmaktır. Üyelik işlemi tamamen ücretsiz şekilde yapılabilmektedir. Üyelik işleminin ardından AYT Biyoloji Kursu’nun sayfasına tıklanır ve talimatlara uyularak kursa kayıt yaptırılır. Tüm adımları gerçekleştiren öğrenciler, AYT Biyoloji Kursu’na kaydını yaptırmış olur. AYT Biyoloji Kursu’na kayıt yaptırmayan öğrenciler ders materyallerine erişim fırsatı kazanamamaktadır.

AYT Biyoloji Kursu Ne Kadar?

AYT Biyoloji Kursu ücreti Roket Hazırlık tarafından 1699 TL olarak açıklanmıştır.

AYT Biyoloji Kursu’nu Kimler Almalıdır?

AYT Biyoloji Kursu’nu şu kişiler almalıdır:

 • Alan Yeterlilik Testleri’nde (AYT) sayısal bölüme ait sorulardan sorumlu olan öğrenciler,
 • AYT Biyoloji Testleri’nde başarılı olmak isteyen üniversiteye hazırlık öğrencileri,
 • AYT Biyoloji dersinde farklı soru tiplerini öğrenmek isteyen öğrenciler,
 • Biyoloji dersine dair bilgi düzeyini arttırmak isteyen üniversiteye hazırlık öğrencileri,
 • AYT Biyoloji dersindeki net sayısını arttırmak isteyenler,
 • Biyoloji dersinde rakiplerine kıyasla önde olmak isteyenler,
 • AYT Biyoloji dersinde konu eksiğini kapatmak isteyen öğrenciler.

 

AYT Biyoloji Kursu ile Neler Öğreneceğim?

AYT Biyoloji Kursu ile şunları öğreneceksiniz:

 • Canlıların Ortak Özellikleri
 • Canlıların Temel Bileşenleri
 • Metabolizma - Enzimler
 • Hücre Zarı ve Madde Geçişleri
 • Hücrenin Yapısı ve Organeller
 • Fotosentez
 • Solunum
 • Canlıların Sınıflandırılması
 • Ekoloji
 • Nükleik Asitler ve Protein Sentezi
 • Mitoz ve Eşeysiz Üreme 
 • Mayoz ve Eşeyli Üreme
 • İnsanda Üreme ve Gelişme
 • Kalıtım
 • Modern Genetik Uygulamaları
 • Hayatın Başlangıcı ve Evrim
 • Sinir Sistemi ve Duyu Organları
 • Endokrin Sistem
 • Destek ve Hareket Sistemi
 • Sindirim Sistemi
 • Dolaşım Sistemi ve Vücudun Savunulması
 • Solunum Sistemi
 • Boşaltım Sistemi
 • Bitkilerin Yapısı
 • Bitkilerde Büyüme ve Hareket
 • Bitkilerde Taşıma ve Beslenme
 • Bitkilerde Eşeyli Üreme ve Çimlenme

 

AYT Biyoloji Kursu Dersleri Nasıl Gerçekleştirilir?

AYT Biyoloji Kursu dersleri online sınava hazırlık metoduna göre gerçekleştirilir. AYT Biyoloji Kursu dersleri, Biyoloji konularının anlatıldığı ders videoları ve soru çözümü videoları ile yürütülmektedir. Bu videolar, önceden stüdyo ortamında çekilir ve Roket Hazırlık’ın internet sitesine yüklenir. Kursa kayıt yaptıran öğrenciler videoları izleme şansına sahip olmaktadır. 

AYT Biyoloji Kursu derslerinin online ortamda sunulması, öğrencinin derslere istediği zaman ve bulunduğu mekan fark etmeden katılmasına yardımcı olur. Öğrenci, videoları istediği kadar izleyerek konu tekrarı yapabilir. Bu sayede AYT Biyoloji konularını daha kolay bir şekilde pekiştirebilir.

AYT Biyoloji Kursu Ders Materyalleri Nelerdir?

AYT Biyoloji Kursu ders materyalleri, AYT Biyoloji konularının anlatıldığı ders videoları ve AYT Biyoloji Testi’nde çıkabilecek sorulara ilişkin hazırlanmış soru çözümü videolarıdır.

AYT Biyoloji Kursu ders materyalleri arasında videoların PDF versiyonu da bulunur. Öğrenci, PDF dosyasını telefon ya da bilgisayar üzerinden görüntüleyebilir veya isterse çıktısını alarak Biyoloji derslerine çalışabilir. Böylece internetin olmadığı zamanlarda da üniversiteye hazırlık süreci sürdürülür.

AYT Biyoloji Kursu ders materyallerinden bir diğeri ise öğrencinin AYT Biyoloji konularını pekiştirmesi için hazırlanan testlerdir. Öğrenci, bu testleri çözerek kendini değerlendirebilir, seviyesini ölçebilir ve hangi noktalarda kendini geliştirmesi gerektiğine ilişkin bilgi sahibi olur.

Konu Başlıkları

1- Sinir Sistemi
2- İnsanda Sinir Sistemi - 1
3- İnsanda Sinir Sistemi - 2
4- Endokrin Sistem - 1
5- Endokrin Sistem - 2
6- Duyu Organları: Reseptör Çeşitleri ve Göz
7- Duyu Organları: Kulak, İşitme ve Denge Olayı
8- Duyu Organları: Deri, Burun ve Dil
9- Destek ve Hareket Sistemi: İskelet Sistemi
10- Destek ve Hareket Sistemi: Kas Sistemi
11- Sindirim Sistemi - 1
12- Sindirim Sistemi - 2
13- Besinlerin Kimyasal Sindirimi, Emilimi ve Sindirim Sistemi
14- Dolaşım Sistemi ve Bağışıklık - 1
15- Dolaşım Sistemi ve Bağışıklık - 2
16- Dolaşım Sistemi ve Bağışıklık - 3
17- Dolaşım Sistemi ve Bağışıklık - 4
18- Solunum Sistemi - 1
19- Solunum Sistemi - 2
20- Boşaltım Sistemi - 1
21- Boşaltım Sistemi - 2
22- İnsan Üreme Sistemi: Dişi Üreme Sistemi
23- İnsan Üreme Sistemi: Erkek Üreme Sistemi
24- Yumurta ve Sperm Hücre Oluşumu, Döllenme, İnsanda Büyüme ve
25- Komünite Ekolojisi
26- Popülasyon Ekolojisi
27- Genden Proteine - 1
28- Genden Proteine - 2
29- Biyoteknoloji ve Gen Mühendisliği
30- Hücresel Solunum - 1
31- Hücresel Solunum - 2
32- Fotosentez ve Kemosentez - 1
33- Fotosentez ve Kemosentez - 2
34- Bitkilerin Yapısı
35- Bitkisel Organlar
36- Bitkilerde Büyüme ve Hareket
37- Bitkilerde Madde Taşınması
38- Çiçekli Bitkilerde Eşeyli Üreme ve Gelişme
39- Canlılar ve Çevre
Materyal Desteği
Tamamı Roket Hazırlık bünyesinde hazırlanan konu anlatımlı soru çözümleri ve kaynak materyalleri ile hiçbir yerde olmayan özel içerikler.
Koçluk ve Rehberlik Servisi
Öğrencilerin sınav kaygısı ve stresi yaşamadan sınava hazırlamasını sağlayan rehberlik servisi ve öğrencinin hedeflerini belirlemesine yardımcı olacak koçluk hizmeti. (Bu hizmet, ek ücrete tabidir)
7/24 Tüm İçeriklere Sınırsız Erişim
Öğrencilerin istediği yerden istediği zaman ders içeriklerine ulaşmasını sağlayan yapay zeka destekli çevrim içi eğitim modeli.
Konu Anlatımlı Soru Çözümleri
Ezbere değil öğrenmeye dayalı, öğrencinin konuyu her yanıyla kavramasını sağlayan, özel yazılımlar ile desteklenmiş konu anlatımlı soru çözümleri.
Netlerin Bir Türlü Artmıyor mu?

Öğrencimizin Roket Hazırlık ile netlerini nasıl arttırdığını öğren.

Netlerin Bir Türlü Artmıyor mu?
Sınava Hazırlanırken Zorluk mu Yaşıyorsun?

Roket Hazırlık ile sınavda başarılı olmayı öğren.

Sınava Hazırlanırken Zorluk mu Yaşıyorsun?
Ezberlemek Zor mu Geliyor?

Roket Hazırlık ile öğrenmeye dayalı sınava hazırlık deneyimini yaşa.

Ezberlemek Zor mu Geliyor?
Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 0850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat